szybka pozyczka

Rusza nabór wolontariuszy WOŚP

 

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM 27. FINAŁU WOŚP

Już 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podobnie jak w latach ubiegłych, Brzeg Dolny przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka, a Dolnobrzeski Sztab WOŚP został zarejestrowany w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Do ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka może przyłączyć się naprawdę każdy!

 

Jak zostać wolontariuszem i zbierać pieniądze podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

 Przyjdź i odbierz lub pobierz ankietę wolontariusza, wypełnij ją i dostarcz do Sztabu wraz ze zdjęciem legitymacyjnym. Zdjęcie wolontariusza można dostarczyć w pliku .jpg ale nie może być mniejsze niż 800x600 pikseli (najlepiej zdjęcie legitymacyjne). Ankiety można składać drogą mailową na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub osobiście w sekretariacie DOK ul. Kolejowa 29.

 

Jeżeli ktoś był wolontariuszem 26. Finału, a jego dane (i zdjęcie) nie zmieniły się, do wprowadzenia jego danych wystarczy podanie numeru PESEL - w takim przypadku otrzyma on SMS-a z kodem dostępu, który następnie należy przekazać do Sztabu (można przesłać go SMS-em pod numer 882447206). 

Nabór Wolontariuszy 27. Finału WOŚP potrwa do 6 grudnia lub do wyczerpania limitu miejsc. Pamiętaj, że liczy się kolejność zgłoszenia i czas! Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

Kandydaci na Wolontariuszy zostaną zarejestrowani w Bazie WOŚP i po spełnieniu wszystkich warunków, 13 stycznia 2019 otrzymają identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka, czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście.

Pamiętaj, że Sztab dysponuje ograniczoną liczbą wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów zastanów się dobrze, czy będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu 27. Finału.

Dolnobrzeski Sztab WOŚP znajduje się w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury, przy ul. Kolejowej 29. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 19:00.

Wszystkie szczegółowe informacje uzyskać można pisząc na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. oraz dzwoniąc pod numer telefonu 71 319 52 52 lub 882 447 206

 

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury oraz Harcerska Organizacja Wychowawczo-Patriotyczna Cichociemni - zbierają fanty, które można zlicytować w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mile widziane ciekawe przedmioty i rękodzieła. Całkowity dochód z licytacji trafi bezpośrednio na konto Orkiestry. Przedmioty oraz oferty usług na licytację można przynosić do Sekretariatu Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury, w dniach: poniedziałek - piątek g. 8-19 Więcej informacji drogą mailową:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. oraz telefoniczną 71 319 52 52.