szybka pozyczka

Droga Świętego Jakuba - Prelekcja

Nie ma wątpliwości: pielgrzymka do Santiago de Compostela – Camino de Santiago – cieszy się w ostatnich latach nieoczekiwanym renesansem. Można by nieomal powiedzieć: pielgrzymowanie stało się „modne“.

Wielu zna książki Paolo Coelho lub Hape Kerkeling, a także różne filmy na ten temat. Ale tak szczerze: kto ma informacje naprawdę z pierwszej ręki? Kto doświadczył w bezpośrednim kontakcie, co napędza ludzi wyruszających na Drogę św. Jakuba, czego oni tam doświadczają, co ta Droga z nimi robi? Ilu „autentycznych caminowiczów” znamy osobiście? Na pewno mniej niż ludzi posiadających iPhone – to taka inna „moda” dzisiejszych czasów.
Nie jestem właścicielem iPhone, ale jestem pielgrzymem „caminowiczem”. Pewnego dnia usłyszałem wezwanie Drogi. Kilka miesięcy później spakowałem plecak, wziąłem kij do ręki i poszedłem na pielgrzymkę - 808 km przez Hiszpanię, od Pirenejów aż do Santiago de Compostela – każdy metr pieszo. Moje doświadczenia i przeżycia opisuję w książce pod tytułem: „Krok za krokiem, coraz dalej“, której podtytuł brzmi: „Pasjonująca historia pielgrzyma na Drodze św. Jakuba”.
Na bardzo osobistej prelekcji opowiadam o mojej pielgrzymce. Nie zanudzam gości informacjami turystycznymi o Camino de Santiago, te są ogólnie dostępne. Nie! Pokazując zdjęcia opowiadam o swoich przeżyciach w Drodze, o ludziach, których spotkałem, o tym co sprawia, że ta Droga jest taka wyjątkowa i fascynująca. Daję świadectwo głębokiego doświadczenia Boga. Opowiadanie przeplatam krótkimi fragmentami książki.
A jest o czym opowiadać…