szybka pozyczka

Spektakl "Opowieści z niepamięci"

OPOWIEŚCI Z NIEPAMIĘCI
Reżyseria: Duda Paiva
Teatr Animacji w Poznaniu

czas trwania: 70 min
grupa wiekowa: dzieci
data: 25 września 2018r.
godzina: 17:00
miejsce: sala widowiskowa DOK
bilety: 15 zł do nabycia w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury
Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych na bezpłatne warsztaty prowadzone przez artystów z Teatru, które odbędą się 25 września 2018r. o godz. 18:00 w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury.

Prasłowiańska mitologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy "Opowieści z niepamięci" postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć... nasza pogoda!

Niezwykłe, autorskie lalki Dudy Paivy faktycznie ożywają na scenie, budząc respekt, czasem grozę, a niekiedy szczery śmiech.

Duda Paiva, Brazylijczyk mieszkający na stałe w Holandii, postanowił przyjrzeć się z bliska słowiańskim legendom. Być może dzięki temu spektaklowi my sami poznamy je na nowo?

OBSADA: Julianna Dorosz, Sylwia Koronczewska-Cyris, Mariola Ryl-Krystianowska, Marcin Chomicki, Krzysztof Dutkiewicz, Marcel Górnicki

 

Warsztaty pt. "Ja też mam moc!"

Celem tych warsztatów jest znalezienie swoich mocnych stron i opowiedzenie o nich oraz nauczenia się być z nich dumnym. Przez nawiązanie do talentów i umiejętności/mocy, jakie posiadali bohaterowie spektaklu, uczestnicy warsztatów odkryją swoje. Celem jest przybliżenie młodzieży legend słowiańskich i ich bohaterów. Celem jest także zintegrowanie grupy warsztatowej i pokazanie, że dzięki indywidualnym talentom wzmacniamy grupę i każdy jest w niej równie ważny.