szybka pozyczka

PEGAZIK - wyniki

Dnia 15 lutego  2018 r. o godz. 9.00 w  Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbył się eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. W konkursie prezentowali się recytatorzy Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym.

Jury w składzie :

Jarosław Paczkowski  –aktor Wrocławskiego Teatru dla dzieci

Natalia Kacprzak -  Instruktor DOK

Jarosław Iskra – Instruktor DOK

oceniając uczestników konkursu brali pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, kulturę słowa, dobór repertuaru (wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości uczestnika). W kategorii „ młodsi” i  „starsi” uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Do etapu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” awansowali:

Kategoria Młodsi 

  1. Maja Kasprzak ( SP 6 )
  2. Milena Oparska ( SP 5 )
  3. Oskar Urbański ( SP 5 )
  4. Sara Liczberska ( SP 5 )
  5. Filip Kowalski ( SP 5 )

 Kategoria Starsi 

  1. Dominika Tomczak ( SP 6 )
  2. Adrianna Szaszkiewicz ( SP 6 )
  3. Weronika Woźniak ( SP 5 )

 

Finalistom etapu gminnego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie autorskie z Edwardem Dębickim

EDWARD DĘBICKI – obchodzi 60 –lecie pracy artystycznej i twórczej. To przede wszystkim muzyk – wirtuoz akordeonu, kompozytor (200 piosenek, w tym nagrodzona GRAND PRIX na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1995 r. piosenka „Idź w swoją Stronę” w wykonaniu Edyty Geppert),  piosenki dla Anny German, to kilkanaście widowisk muzycznych oraz muzyka filmowa. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej w Gorzowie Wlkp., Dyrektor, inicjator  i pomysłodawca Międzynarodowych  Spotkań Zespołów Cygańskich ROMANE DYVESA – już XXVI lat. „60-lecie obchodzi również założony przez E. Dębickiego w 1955r. CYGAŃSKI TEATR MUZYCZNY „TERNO”. Jedyny profesjonalny cygański zespół w Polce i jeden z najlepszych w Europie, uprawiający autentyczny folklor cygański. Wykształcił około 500 artystów cygańskich, wielu z nich występuje obecnie na scenach artystycznych świata. Za swój dorobek artystyczny i twórczy otrzymał wiele nagród i wyróżnień, Srebrny Krzyż Zasługi, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal „ Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Honorowe Obywatelstwo Miasta Gorzowa Wlkp., Honorowy Obywatel Województwa Lubuskiego, został wybrany Lubuszaninem XX wieku. Za rozwój i ochronę kultury cygańskiej w świecie  od Prezydenta International Fest Roma  otrzymał pierwszego Cygańskiego Oskara. Dwa lata temu Edward Dębicki z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, otrzymał najwyższe odznaczenie dla ludzi kultury i sztuki w Polsce , ZŁOTY MEDAL "Zasłużony dla Kultury Polskiej - GLORIA ARTIS". W 2016 roku Instytut Pamięci Narodowej nadał E. Dębickiemu honorowy tytuł "Świadek Historii"                               

Ferie 2018

UWAGA! Informuje iż z przyczyn niezależnych od nas zaplanowany na poniedziałek 22 stycznia pokaz zaklinacza węży nie odbędzie się. W zamian przygotowaliśmy dla Państwa Ekscentryczny pokaz Clowna Tobiego! 


Clown Tobi to postać, która wciąga widzów w świat magii. Pokaz składa się z serii interesujących etiud, do których Clown wciąga swoją publiczność. Wszystko co ma dla swoich widzów mieści się w jego czarodziejskiej walizce. Poczynając od żonglerki piłkami, maczugami, aż do mrożącej krew w żyłach próby z nożami. Potrafi też wyczarować z kapelusza kulę i za sprawą swych zdolności zobaczyć co nas czeka. Tobi po Świecie podróżuje na magicznym jednokołowym rowerze, ale żeby wyruszyć potrzebuje pomocy
publiczności. Pokaz jest zabawną interaktywną formą, która jest kierowana do osób od lat 3 do 103. 

22 stycznia 2018r. (poniedziałek), godz. 10:00 sala kameralna DOK

 

 

 

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
23
26
27
28
29
30
31

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia:

 

 

Nasze sekcje:

BIP