szybka pozyczka

Studio Piosenki DOK

Czas: w poniedziałki i czwartki o godz. 17:00

Miejsce: Filia DOK, ul. Kolejowa 27B (gołębnik)

Prowadząca: Małgorzata Aleksander-Tęcza

Płatność: Zajęcia bezpłatne

Kategoria wiekowa: dzieci i młodzież

  

 

Informacje dodatkowe:

Sekcja wokalna złożona z dzieci i młodzieży powstała w roku 2006. Na pierwsze zajęcia wokalne dzieci przychodziły z rodzicami, były to przede wszystkim przedszkolaki i dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych. Z biegiem czasu śpiewem zainteresowała się młodzież, która do dzisiaj jest podporą sekcji wokalnej.

W ciągu wielu lat na zajęcia przybywały nowe osoby, mające pasję i chęć śpiewania, część z nich musiała zrezygnować z powodu wyjazdu na studia, starsze dziewczyny wyszły za mąż, ale ich miejsce zawsze wypełniała kolejna młodzież pełna zapału do śpiewania.

W ramach tych zajęć uczestnicy pracują nad aparatem mowy, wykonując serie ćwiczeń artykulacyjnych i dykcyjnych, ponadto wykonują ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia emisji głosu. Na warsztatach wokalnych poruszane są również zagadnienia związane z kształceniem wokalu, m.in. praca z mikrofonem, jak sobie radzić ze stresem, higiena głosu, uwagi na temat wizerunku scenicznego i zachowania się przed publicznością i inne. Stan obecny dzieci i młodzieży wynosi 20 osób w przedziale wiekowym od 4 do 19 lat.

W ciągu roku uczestnicy sekcji wokalnej dają koncerty kolęd, z okazji Dnia Kobiet, z okazji Dnia Matki oraz występują w ramach różnych imprez organizowanych przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury. Ponadto młodzież bierze udział w koncertach z udziałem chóru "Oremus".

 

Dzień Kobiet 2015:

   

 

Wyróżnienia:

I miejsce w kategorii duety podczas konkursu "Kolędy i Pastorałki" w Cieszkowie. Konkurs odbył się w ramach 36. Przeglądu Zespołów Kolędniczych, Obrzędowych i Jasełkowych „Herodiada”.

I miejsce w kategorii soliści dla Zuzanny Tęcza podczas konkursu "Kolędy i Pastorałki" w Cieszkowie. Konkurs odbył się w ramach 36. Przeglądu Zespołów Kolędniczych, Obrzędowych i Jasełkowych „Herodiada”.

I miejsce dla Zespołu "Oremuski" (grupa młodsza) Przegląd Kolęd i Pastorałek w Cieszkowie 10 stycznia 2016   

I miejsce dla Zepołu "Oremusy" (grupa starsza) w Konkursie Pieśni Religijnej, Sakralnej i Lirycznej w Wołowie 26 września 2015r

Wyróżnienie dla Zespołu "Oremusy" - (grupa starsza) -Przegląd Kolęd  w Wińsku 16 stycznia 2016r.

II miejsce dla Zespołu "Oremuski"- (grupa młodsza) - Przegląd Kolęd w Wińsku 16 stycznia 2016r.

Wyróżnienie dla Zespołu "Oremuski: (grupa młodsza) - Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Legnicy 17 stycznia 2017r.

II miejsce dla solistki z Zespołu "Oremuski" Zuzanny Tęcza - Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Legnicy 17 stycznia 2017r.

III miejsce dla solistek z Zespołu "Oremuski" - Zuzanna Tęcza oraz Zuzanna Fura- Konkurs Pieśni Patriotycznych w Brzegu Dolnym 10 listopada 2016r.

Wyróżnienie dla solistki z Zespołu "Oremuski" Zuzanny Tęcza - Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej w Lubiążu 27 kwietnia 2017r.

III miejsce dla solistki z Zespołu "Oremuski" Zuzanny Tęcza - Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej w Lubiążu  18 maja 2016r.

Wyróżnienie dla solistki z Zespołu "Oremuski" Zuzanny Tęcza - Konkurs Pieśni Patriotycznych w Brzegu Dolnym  7 listopada 2013r.

II miejsce dla solistki z Zespołu "Oremuski" Zuzanny Tęcza  26 września 2015r. -Konkurs Pieśni Religijnej, Sakralnej i Lirycznej w Wołowie

 

 

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.