szybka pozyczka

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci

Szanowni Państwo!

Drodzy Melomani!

Życie toczy się swym rytmem i z każdym rokiem posuwa się dalej i dalej. Chociaż odpoczynek po pracy prawdziwie jest miły, to jednak wracamy do niej z ochotą, by:

„szukać bez przerwy, bez przerwy budować,

nie spocząć przy drodze, lecz drogi prostować”.

Realizując to przesłanie otwieramy drugą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci w Brzegu Dolnym, chcąc dostarczyć Państwu nowych głębokich przeżyć artystycznych. Do szerokiego grona słuchaczy, którzy zechcą być odbiorcami proponowanych koncertów, kierujemy bogatą i urozmaiconą ofertę muzyczną, na którą złożą się występy artystów z wielu krajów świata, a wśród nich z Włoch, Niemiec, Meksyku i Irlandii Płn. Nie zabraknie również naszych polskich artystów. Zaprezentujemy Państwu szeroki repertuar zarówno muzyki wokalnej jak i instrumentalnej, różnych epok, stylów i gatunków muzycznych, a w tym czasie piękne dolnobrzeskie ogrody pałacowe staną się wielką plenerową salą koncertową.

Tu wszystkich melomanów niewidzialnymi więzami połączy muzyka, o której nasz wielki poeta Zygmunt Krasiński powiedział, że jest „najwyższą mową ludzkości”.

Niechże ta mowa duszy przyniesie Państwu spokój i ukojenie po codziennych trudach, a wyobraźnia poniesie tam…tam, gdzie graniczą Stwórca i Natura.

 

Z pełnym uszanowania ukłonem pozdrawia

p.t. Melomanów

 

Bartosz Żurakowski

Dyrektor Artystyczny Festiwalu

 


Szanowni Państwo!

Minął rok i oto przed nami kolejny Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci, którego koncerty odbędą się w urokliwej scenerii ogrodów pałacowych w Brzegu Dolnym.

Z ogromną satysfakcją pragnę powitać naszych melomanów na proponowanych koncertach, żywiąc nadzieję, że artyści, którzy przybędą do naszego miasta z różnych krajów Europy i świata, zaspokoją ich oczekiwania, zarówno w sferze doboru programu, jak i wysokiego poziomu wykonawstwa.

Jestem przekonana, że dolnobrzeski festiwal będzie nie tylko wizytówką naszego pięknego miasta nad Odrą, ale stanie się wzorem kulturalnego rozwoju społeczeństwa regionu, Polski i Europy. Festiwal przez swoje oddziaływanie zjednuje sobie nowych słuchaczy i bywalców sal koncertowych.

Odczytując sens porzekadła, że muzyka łagodzi obyczaje, warto wierzyć, że przez rozwijanie wrażliwości na muzykę, pogłębianie jej rozumienia i słuchanie, ludzie lepiej będą rozwiązywali codzienne problemy i  będą zdolni lepiej pomagać innym.

A zatem wszystkim naszym melomanom życzę wspaniałych przeżyć i artystycznych wzruszeń, muzykom sukcesów, a nam wszystkim coraz lepszego świata.

 

Danuta Chłód

Dyrektor Generalna Festiwalu

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury? Zapisz się do newslettera.

Ostatnie wydarzenia:

 

BIP